Byrzylyk me gur natyral Purple Agate

Original price was: L1.690,00.Current price is: L690,00.

Byrzylyk me gur natyral Purple Agate

  • Guri i purpurt nxisit vetedijen shpirterore.
  • Madhesia e rruazes eshte 8 mm
  • Materiali gur natyral
  • Modeli unisex

Përshkrimi

Byrzylyk me gur natyral Purple Agate

Purple Agate eshte nje gur i bukur qe permban gjithashtu energji te forte dhe veti sheruese.

Agati i purpurt nuk eshte ne te vertete nje mineral i vetem, por nje grup varietetesh kuarci

qe jane grupuar se bashku per te formuar kete shkemb vullkanik.

Emri i tij vjen nga “Achates”, nje emertim i dhene nje lumi ne Itali ku u gjet guri i pare agat.

Per shkak te kompleksitetit te modeleve të tij, ai eshte konsideruar gjithmone nje gur misterioz

dhe qe nga koherat e lashta eshte perdorur ne vende te ndryshme te botes per te kryer

rituale sherimi dhe mbrojtjeje.

Disa kultura e konsiderojnë ate “Gurin e Shkences”.

– Psikologjikisht, agat lehteson ne menyre delikate pranimin e vetvetes, duke nxitur vetebesimin.

– Promovon vete-analizen dhe perceptimin e rrethanave te fshehura, duke sjelle ne vemendje

çdo ndryshim qe nderhyn ne mireqenien tuaj.

– Agatet permiresojne funksionin mendor duke permiresuar perqendrimin, perceptimin dhe aftesite analitike.

– Ju drejton drejt zgjidhjeve praktike.

– Dashuria per te verteten e agatit inkurajon shprehjen e vete te vertetes. 

 – Agatet e purpurt kane nje lidhje te madhe me kujtimet dhe emocionalisht jane

te perkushtuar per te kapercyer negativitetin dhe hidherimin e zemres

Vetite metafizike per agatin e purpurt.

Agati i purpurt eshte qetesues guri mund te largoje friken dhe te jape kurajo,

energji dhe force, tipare qe rrisin vetebesimin.

Agati mund te perdoret per...

Vetebesimi – Guximi – Forca – Qetesimi – Balancimi – Harmonia

Forma dhe struktura per agatin

Agati eshte nje kalcedoni me shirita, nje mineral i grupit te kuarcit.

Agatet kane nje strukture kristalore trigonale dhe nje fortësi prej 7.

Ky agat eshte ngjyrosur ne ngjyre vjollce.

Burimet gjeografike për agat

Shtetet e Bashkuara, India, Maroku, Republika Çeke, Brazili, Afrika

Kuptimi i ngjyres vjollce Kristalet e purpurta nxisin vetedijen shpirterore.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Byrzylyk me gur natyral Purple Agate”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

× Kontaktoni ne Whatsapp
0