REINATURE – STICK

Original price was: L1.984,00.Current price is: L1.744,00.

XHEL PËR AKNE
Xhel me bazë Alore Vera dhe kurkuma, me veprim hidratues, eksfoliues dhe qetësues, i këshilluar për trajtimin e lëkurës së papastër me akne, puçrra dhe pika të zeza. Formulimi i tij natyral lufton inflamacionin dhe redukton skuqjen e lëkurës.

XHEL PËR AKNE
Xhel me bazë Alore Vera dhe kurkuma, me veprim hidratues, eksfoliues dhe qetësues, i këshilluar për trajtimin e lëkurës së papastër me akne, puçrra dhe pika të zeza. Formulimi i tij natyral lufton inflamacionin dhe redukton skuqjen e lëkurës.
Burdok, i pasur me inulinë, ka një veprim kullues dhe pastrues dhe shumë i dobishëm në luftimin e infeksioneve bakteriale dhe reduktimin e inflamacionit lokal.
Askorbil fosfati i natriumit, (një formë e stabilizuar dhe e tretshme në ujë e Vitaminës C) ka veti antioksidante, zbardhuese dhe shkëlqyese, gjithashtu stimulon prodhimin e kolagjenit dhe këshillohet veçanërisht për trajtimin e lëkurës së prirur ndaj akneve.
Produkt i përshtatshëm për veganët, i realizuar pa substanca me origjinë shtazore.

Pastroni me kujdes zonën që dëshironi dhe shpërndajeni produktin në mënyrë të njëtrajtshme, duke e lënë të përthithet për disa minuta. Përsëriteni aplikimin 2-3 herë në ditë.
Mos e aplikoni në rast të plagëve ose gërvishtjeve.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “REINATURE – STICK”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

× Kontaktoni ne Whatsapp
0