CAJ MIX

Original price was: L3.593,00.Current price is: L3.083,00.

Detoksifikimi i trupit ka efekte të dobishme në metabolizem si edhe ne mbajtjen e lëngjeve të trupit. Pastrimi i trupit tonë ndikon edhe bukurinë tonë. Mbajtja e ujit eshte tendenca e trupit per te ruajtur lengjet, te cilat ngecin pergjithesisht ne zonat qe kane tendence te akumulojne mase dhjamore (bark, kofshe dhe vithe) shkakton ënjtje të indeve (edemë) për shkak të akumulimit të tepert lëngjeve, në të cilat ndodhen toksina të shumta . Shkaqet e ruajtjes se lëngjeve dhe prodhimit të toksinave mund të jenë të ndryshme: stresi që crregullon prodhimin e hormoneve, probleme te qarkullimit venoz, ndotja dhe jo me pak e rendesishme nje ushqyerje e gabuar.

Detoksifikimi i trupit ka efekte të dobishme në metabolizem si edhe ne mbajtjen e lëngjeve të trupit. Pastrimi i trupit tonë ndikon edhe bukurinë tonë. Mbajtja e ujit eshte tendenca e trupit per te ruajtur lengjet, te cilat ngecin pergjithesisht ne zonat qe kane tendence te akumulojne mase dhjamore (bark, kofshe dhe vithe) shkakton ënjtje të indeve (edemë) për shkak të akumulimit të tepert lëngjeve, në të cilat ndodhen toksina të shumta . Shkaqet e ruajtjes se lëngjeve dhe prodhimit të toksinave mund të jenë të ndryshme: stresi që crregullon prodhimin e hormoneve, probleme te qarkullimit venoz, ndotja dhe jo me pak e rendesishme nje ushqyerje e gabuar.
Caji Snep Mix ka efekt shkarkues te lengjeve te teperta te trupit dhe antioksidues fale perberesve te shumte natyrale, te cilat me veprimin sinergjik ndihmojne ne shkarkimin e lengjeve te teperta, largimin e toksinave dhe rikthimin e ekuilibrit të duhur metabolik.Caji Snep Mix mund të ndihmojë në funksionimin e qarkullimit venoz dhe të mikroqarkullimit si edhe shkarkimin e të lëngjeve të trupit.
Antioksidantët te pranishem ne Cajin Snep Mix mund të ndihmojnë mëlçinë dhe veshkat ne largimin e toksinave te pranishme në lëngjet e trupit.
Caji Snep Mix i kombinuar me një mënyrë jetese të shëndetshme, dhe me dietë të pasur me fibra, keto perberes ndihmojnë në parandalimin dhe zgjidhjen problemeve me lengjet e trupit dhe problemeve të lidhura metabolike dhe estetike. Caji Snep Mix permban substanca natyrale me cilësi të certifikuar.
E kuqja: eliminimi antioksidant i gazit të zorrëve
Çaji jeshil: kullimi i lëngjeve trupore, ekuilibri i peshës trupore, funksioni normal i zorrëve, tonik (lodhje fizike dhe mendore), antioksidant
Ganoderma: mbrojtje natyrale e organizmit
Acai: Antioksidant. Metabolizmi i lipideve dhe karbohidrateve. Rregullsia e kalimit të zorrëve.
Goji: Antioksidant.
Rosa Canina: Veprim mbështetës dhe restaurues. Rregullsia e kalimit të zorrëve. Antioksidant.
Mangosteen: Antioksidant. Mbrojtjet natyrore të organizmit.
Bacopa: Kujtesa dhe funksionet njohëse. Relaksim (gjum), mirëqenie mendore.
Centella Asiatica: Kontrasti i njollave të celulitit. Funksionaliteti i mikroqarkullimit (rëndim në këmbë). Kujtesa dhe
funksionet njohëse
Rhodiola: Tonik-adaptogjen. Tonik (lodhje fizike, mendore). Humor normal.

Tretni ne uje 1-2 masa te pluhurit ne nje gote (250 ml) me uje te ftohte ose te ngrohte . Per te pergatitur nje pije te shendetshme dhe freskuese, tretni 4-6 masa te produktit per 1 liter uje, ruajeni ne frigorifer dhe konsumojeni brenda 24 oreve nga momenti i pergatitjes. Mos e tejkaloni dozen ditore te keshilluar.

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “CAJ MIX”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

× Kontaktoni ne Whatsapp
0