REINATURE – DROP

Original price was: L3.472,00.Current price is: L2.933,00.

EKSFOLIUES
Produkt me bazë Aloe Vera, ujë trëndafili damasku dhe trëndafil “”Centifolia””, me veprim eksfoliues, hidratues dhe qetësues. I pasur me ekstrakte të burdokut dhe papajës, veçanërisht i këshilluar për trajtimin e lëkurës së papastër me akne, puçrra dhe pika të zeza. Është gjithashtu një ndihmës i shkëlqyer për trajtimin e akneve.
Acidet mandelike, sucinik dhe salicilic veprojnë në shtresa të ndryshme të lëkurës falë vetive të tyre zbutëse, eksfoliuese dhe zbardhuese.

EKSFOLIUES
Produkt me bazë Aloe Vera, ujë trëndafili damasku dhe trëndafil “”Centifolia””, me veprim eksfoliues, hidratues dhe qetësues. I pasur me ekstrakte të burdokut dhe papajës, veçanërisht i këshilluar për trajtimin e lëkurës së papastër me akne, puçrra dhe pika të zeza. Është gjithashtu një ndihmës i shkëlqyer për trajtimin e akneve.
Acidet mandelike, sucinik dhe salicilic veprojnë në shtresa të ndryshme të lëkurës falë vetive të tyre zbutëse, eksfoliuese dhe zbardhuese.
Prania e glukonateve të zinkut dhe bakrit forcon vetitë e tij kundër njollave dhe papastërtive.
Produkt i përshtatshëm për veganët, i realizuar pa substanca me origjinë shtazore.

Aplikojeni në lëkurë të pastruar dhe të lagur. Masazhojeni butësisht me lëvizje rrethore derisa të përthithet plotësisht dhe lëreni për disa minuta. Shpëlajeni me ujë të ngrohtë dhe lyejeni me një copë pambuku të pastër.
Përdoreni në fytyrë dhe qafë duke shmangur zonën e konturit të syve. Frekuenca e rekomanduar e përdorimit është një deri në tre herë në javë.
Mos e aplikoni në rast të plagëve ose gërvishtjeve.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “REINATURE – DROP”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

× Kontaktoni ne Whatsapp
0