Dehidratues per Fruta & Perime – Ariete 616

Original price was: L6.490,00.Current price is: L5.490,00.

Përshkrimi

  • Dehidratuesi  per Fruta dhe Perime Ariete 616
  • Tharja e ushqimit eshte nje menyre e shkelqyeshme per te mbajtur vlerat e tij ushqyese te paprekura
  • 5 shportat me kapak transparente lejojne shikimin e vazhdueshem te ushqimit kur thahen
  • Temperatura e rregullueshme nga 35 ° C në 70 ° C, me fuqi 245 wat

Përshkrimi

 

Dehidratuesi  per Fruta dhe Perime Ariete 616

Tharja e ushqimit eshte nje menyre e shkelqyeshme per te mbajtur vlerat e tij ushqyese te paprekura dhe

per te qene ne gjendje t’i shijojme ato edhe jashte sezonit kur kemi me pak prodhim te produkteve te fresketa.

Çfare mund te thahet me tharese Ariete?

essiccatore b-dry ariete frutta disidratata senza zuccheri mele essiccate

Fruta te thara pa sheqer te shtuar

Fruti i dehidratuar do te behet rostiçeri juaj i preferuar me tharesen Ariete 616. Ju mund te dehidratoni

ananasin, mollen, luleshtrydhen, bananen, mangon dhe çdo frut tjeter. Me tharesen ju do te merrni frutat

tuaja te thata pa sheqer per tja shtuar kosit grek per nje mengjes energjik dhe te shijshem. Fale procesit te

tharjes dhe ruajtjes se gjate natyrore, ju do të keni ne dispozicion frutin tuaj te preferuar gjate gjithe vitit!

 

essiccatore b-dry ariete farina di verdura farina di piselli verdure essiccate verdure disidratate

Miell me … perime!

A e dini se disa lloje perimesh mund te thahen lehte dhe tebluhen si miell? Mielli i bizeles ose mielli i kungullit

jane shembuj se si mund te perdorni perime per te pasuruar makarona te fresketa shtepie, buke, pizza dhe

farinat. Me miellin e perimeve do te keni nje perberes natyral per te krijuar receta te reja, te shijshme dhe

ushqyese. Jo vetem! Ju gjithashtu mund te thani levoret e perimeve ose bishtajat e bizeleve, per recetat tuaja.

 

essiccatore b-dry ariete funghi secchi verdura disidratata verdura essiccata

Kerpudha te thata gjate gjithe vitit

Me tharese Ariete B, pergatitja e kerpudhave te thata ne shtepi do te jete shume e thjeshte sepse mund te thani

çdo lloj kerpudhe dhe ta keni gjithnje gati ne shtepi per te pergatitur nje rizoto me kerpudha në minuten e fundit,

ose salcen e kerpudhave per ereza. Pete te fresketa. Thjesht thajini dhe ruajini ne nje vend te thate dhe ne pak

momente, sillni ne jete kerpudhat e thata ne pak uje dhe do te gjeni aromen e vertete te kerpudhave

te fresketa.

Frutat, perimet, kerpudhat dhe … gjithçka qe mund te dehidratoni ne shtepi me tharje

 

essiccatore b-dry ariete pomodori secchi sott'olio verdura disidratata verdura essiccata

Domatet e thata ne vaj

Tharja e domateve eshte nje praktike e perhapur ne vendet me te nxehta, ku dielli i nxehte i veres eshte aleati i

persosur per tharjen e domateve ne nje kohe te shkurter. Nga sot me tharese Ariete Dry-B mund te

pergatisni domate te thata gjithashtu ne cdo kohe. Avantazhi i domateve te thata eshte se ju mund t’i mbani

ato, qofte edhe per nje kohe te gjate, ashtu siç jane, ose te përgatisni kavanoza me domate te thata ne vaj, te

cilave ju mund t’i shtoni kaperi dhe bime aromatike, te persosura per meze ose aperitive me miqte.

essiccatore b-dry ariete chips di zucchine verdure disidratate verdure essiccate

Patate te skuqura te perimeve te thata

Tharja e perimeve ju lejon te perqendroni te gjithe lendet ushqyese brenda saj thjesht duke avulluar ujin qe

permban brenda tij. Ne kete menyre perimet behen nje koncentrat i fibrave, vitaminave dhe mineraleve.

Nje ide per nje aperitiv te lehte, por te veçante dhe te shijshem jane patatinat e kungullit. Per t’i pergatitur ato,

thjesht preni kunguj e njome ne feta te holla (sa me te holla te jene fetat aq me te thella do te behen ‘patatet e

skuqura’ !)

essiccatore b-dry ariete arancia essiccata frutta essiccata frutta disidratata senza zuccheri

Fruta te thata per koktejet tuaja

Frutat e thata jane te mira per t’u ngrene dhe gjithashtu perfekte per zbukurime, jo vetem per

embelsira, por edhe kokteje. Portokalli i thate eshte sigurisht nje klasik i shkelqyeshem i frutave te dehidratuar,

por edhe mollet, limonet ose luleshtrydhet jane gjithashtu perfekte per te dekoruar pergatitjet tuaja ne kuzhine.

 

 

 

Specifikat

MarkaAriete
Garancia2 Vite
Fuqia ne Watt245 Wat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Dehidratues per Fruta & Perime – Ariete 616”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

× Kontaktoni ne Whatsapp
0